Hall of fame – helt fra starten…

År 2000
År Plac. Distance Navn Køn Klub/By/Team Resultat
2000 1 0,5 Mette Lillebæk K Aabenraa 0:07:26
2000 2 0,5 Marie Koch K Aabenraa 0:07:29
2000 3 0,5 Xandra F. Johansen K Aabenraa 0:07:35
2000 1 0,5 Ditlev Bornebusch M 0:07:33
2000 2 0,5 Kasper Mika Christiansen M AAIG atletik og tri 0:07:42
2000 3 0,5 Jonas Hamann M Aabenraa 0:07:52
2000 1 3,9 Karen Guldbrandsen K Tønder SF 0:19:58
2000 2 3,9 Anne Møller Eskildsen K Aabenraa 0:20:33
2000 3 3,9 Camilla Hviid Nielsen K Tønder SF 0:21:12
2000 1 3,9 Erik Kolmos M Multi Motion, Assens 0:18:31
2000 2 3,9 Peter Chr. Wilhelmsen M AAIG atletik og tri 0:18:35
2000 3 3,9 Dan Rosen Madsen M Bolderslev 0:19:15
2000 1 10,55 Grethe Jepsen K Aabenraa 0:50:00
2000 2 10,55 Guri Alm K Rødekro 0:50:49
2000 3 10,55 Grete Karoline Fog K Aabenraa 0:51:43
2000 1 10,55 Werner Juhl M Kruså 0:38:29
2000 2 10,55 Palle Rosen Madsen M Bolderslev 0:39:42
2000 3 10,55 Per Overgaard M IHS – Sønderborg 0:40:02
2000 1 21,1 Anette Hansen K AAIG atletik og tri 1:31:53
2000 2 21,1 Dorthe Fogtmann K AAIG atletik og tri 1:35:44
2000 3 21,1 Helle Højland K Bov IF 1:38:24
2000 1 21,1 Henning Matthiesen M Tåstrup 1:25:17
2000 2 21,1 Gert Iversen M Løgumkloster 1:25:26
2000 3 21,1 Poul Erik Beck M AAIG atletik og tri 1:25:41
2000 1 42,2 Marie-Louise Lycke K Aabenraa 3:30:04
2000 2 42,2 Christiane Lemor K Itzehoe 3:30:18
2000 3 42,2 Kirsten Toft Nielsen K AAIG atletik og tri 3:45:21
2000 1 42,2 Ove Schneider M AAIG atletik og tri 3:09:17
2000 2 42,2 Ingolf Christensen M Sønderborg 3:10:38
2000 3 42,2 Preben Mølgaard Jacobsen M Danfoss Marathon Club 3:10:39
År 2001
År Plac. Distance Navn Køn Klub/By/Team Resultat
2001 1 0,5 Maja Ilsø K AAIG atletik og tri 0:02:18
2001 2 0,5 Louise Aaskov K Aabenraa 0:02:23
2001 3 0,5 Emilie Sølling Hansen K Aabenraa 0:02:28
2001 1 0,5 Dan Rosen Madsen M Bolderslev 0:01:55
2001 2 0,5 Lasse Alm M Rødekro 0:01:56
2001 3 0,5 Rasmus A. Pedersen M Sønderborg 0:02:07
2001 1 3,9 Lise Knudsen K AMOK 0:19:13
2001 2 3,9 Sidsel Sølling Hansen K Aabenraa 0:20:32
2001 3 3,9 Line Schmidt K Aabenraa 0:20:34
2001 1 3,9 Kim Hein Lindahl M AAIG atletik og tri 0:12:59
2001 2 3,9 Ussi Ahmed M Vidar Atletik 0:13:03
2001 3 3,9 Steffan Helms M Bolderslev 0:15:10
2001 1 10,55 Mette Westmose K FAK ´63 0:45:56
2001 2 10,55 Tina Beck K AAIG atletik og tri 0:50:29
2001 3 10,55 Guri Alm K Rødekro 0:51:28
2001 1 10,55 Peter Nielsen M Odense C 0:37:35
2001 2 10,55 Kaj Nielsen M SMT Silkeborg 0:38:00
2001 3 10,55 Hans A. Pedersen M Sønderborg 0:40:20
2001 1 21,1 Anette Hansen K AAIG atletik og tri 1:32:51
2001 2 21,1 Tina Hansen K Haderslev IF 1:35:01
2001 3 21,1 Anette Holk K Kolding 1:45:50
2001 1 21,1 Roberto Melendez M Sønderborg 1:15:06
2001 2 21,1 Frank Jensen M Vejle IF 1:17:54
2001 3 21,1 Thorkild Abrahamsen M Løgumkloster 1:23:44
2001 1 42,2 Jette Schultz K AAIG atletik og tri 3:29:28
2001 2 42,2 Maibritt Loebenstein K Vidar Atletik 3:44:11
2001 3 42,2 Britta Houmann Sørensen K Odder 3:45:53
2001 1 42,2 Peter Nørby M Polar 2:54:46
2001 2 42,2 David Rasmussen M T 3 2:55:23
2001 3 42,2 Steen Mayer Madsen M SMT Silkeborg 2:56:29
År 2002
År Plac. Distance Navn Køn Klub/By/Team Resultat
2002 1 0,5 Sarah Nyemann Andersen K 0:02:16
2002 2 0,5 Maja Ilsø K Aabenraa Kommune 0:02:17
2002 3 0,5 Louise Aaskov K 0:02:20
2002 1 0,5 Dan Rosen Madsen M AAIG atletik og tri 0:01:53
2002 2 0,5 Tobias Lorenzen M 0:02:19
2002 3 0,5 Michael Nielsen M 0:02:23
2002 1 4,4 Vicki Christensen K Århus 1900 0:17:18
2002 2 4,4 Charlotte Gehrt K 0:19:10
2002 3 4,4 Rita L. Jacobsen K Kolding OK 0:19:42
2002 1 4,4 Kristian Rosen Madsen M AAIG atletik og tri 0:16:27
2002 2 4,4 Nicolai Nielsen M 0:16:41
2002 3 4,4 Jeppe Nielsen M 0:16:50
2002 1 10,55 Anita Støvring K Kolding Motion 0:41:36
2002 2 10,55 Christiane Lemor K Itzehoe 0:45:18
2002 3 10,55 Grethe Jepsen K 0:50:42
2002 1 10,55 Andreas Petersen M New Balance 0:36:37
2002 2 10,55 Werner Juhl M Bov IF 0:38:52
2002 3 10,55 Poul Erik Beck M AAIG atletik og tri 0:38:55
2002 1 21,1 Anita Carstensen K LG Niebüll 1:27:27
2002 2 21,1 Tina Hansen K Haderslev IF 1:32:32
2002 3 21,1 Anette Hansen K Aabenraa Kommune 1:34:43
2002 1 21,1 Lars Juhl M Bov IF 1:14:35
2002 2 21,1 Henrik Hedensted M 1:15:59
2002 3 21,1 Peter Nørby M OTK 1:16:09
2002 1 42,2 Jette Schultz K AAIG atletik og tri 3:33:39
2002 2 42,2 Nina Kriegbaum K Birkerødderne 3:47:55
2002 3 42,2 Kirsten Toft Nielsen K AAIG atletik og tri 3:54:01
2002 1 42,2 Steen Petersen M Hardwork Studio 2:52:09
2002 2 42,2 Kenny Nørgård Clausen M Sønderborg Roklub 2:53:09
2002 3 42,2 Palle Rosen Madsen M AAIG atletik og tri 2:56:45
År 2003
År Plac. Distance Navn Køn Klub/By/Team Resultat
2003 1 0,5 Maja Ilsø K AAIG atletik og tri 0:01:59
2003 2 0,5 Sarah Nyemann Andersen K Aabenraa Kommune 0:02:01
2003 3 0,5 Jeanet P. Petersen K 0:02:13
2003 1 0,5 Mikkel H. Mikkelsen M Hedenste Løsning LH 0:02:06
2003 2 0,5 Tobias Lorentzen M 0:02:09
2003 3 0,5 Søren Nyborg Pedersen M 0:02:10
2003 1 4,4 Mette Møller-Kristensen K 0:17:43
2003 2 4,4 Sille Marcussen K 0:18:04
2003 3 4,4 Susanne E. Jørgensen K 0:18:42
2003 1 4,4 Søren H. Mikkelsen M Hedenste Løsning LH 0:15:12
2003 2 4,4 Matthias Lang M Garbsener SC 0:15:22
2003 3 4,4 Niels Bo Wilhelmsen M 0:16:33
2003 1 10 Tina Hansen K Haderslev IF 0:40:49
2003 2 10 Grethe Thaysen K Tv Rheinau 0:43:27
2003 3 10 Dorthe Fogtmann K AAIG atletik og tri 0:43:43
2003 1 10 Peter Breiner Nielsen M Fredericia Triathlon 0:34:25
2003 2 10 Andreas Petersen M AAIG atletik og tri 0:35:22
2003 3 10 Kristian Dürr Larsen M Fjordager 0:36:38
2003 1 21,1 Lene Thøgersen K 1:36:16
2003 2 21,1 Helene B. Møller K 1:42:13
2003 3 21,1 Jonna Juul Thomsen K Haderslev IF 1:45:37
2003 1 21,1 Finn Kaczmarek M Team Multi Atlethen 1:17:12
2003 2 21,1 Wladimir Nagowitzyn M LAV Husum 1:22:21
2003 3 21,1 Allan Højmark M Haderslev IF 1:22:50
2003 1 42,2 Jette Schultz K AAIG atletik og tri 3:30:54
2003 2 42,2 Helle M. Mortensen K 3:37:37
2003 3 42,2 Marit Paldan K Viking Atletik og Motion 3:40:49
2003 1 42,2 Peter Nørby M Team Danica Pension 2:46:29
2003 2 42,2 Jørgen Simonsen M AAIG atletik og tri 2:57:51
2003 3 42,2 Bo Langhede M AAIG atletik og tri 3:03:43
År 2004
År Plac. Distance Navn Køn Klub/By/Team Resultat
2004 1 0,5 Maja Ilsø K AAIG atletik og tri 0:01:59
2004 2 0,5 Maria Langelund K 0:02:08
2004 3 0,5 Cecilie Aaskov K 0:02:08
2004 1 0,5 Søren Nyborg Pedersen M Familien Nyborg Pedersen 0:01:55
2004 2 0,5 Morten Møller Munk M 0:02:06
2004 3 0,5 Jacob Nielsen M 0:02:12
2004 1 4,1 Hanne Inez Wolff K Vidar Atletik 0:17:44
2004 2 4,1 Louise Scheel K Rødekro if Motion 0:19:14
2004 3 4,1 Julie Fink K Team Tømmermænd 0:19:16
2004 1 4,1 Andreas Petersen M AAIG atletik og tri 0:13:58
2004 2 4,1 Jos Lange M 0:14:35
2004 3 4,1 Søren H. Mikkelsen M Hedenste Løsning LH 0:15:05
2004 1 10 Tina Hansen K Haderslev IF 0:39:52
2004 2 10 Krista Jacobsen K HAGI 0:43:30
2004 3 10 Lisbeth Thuesen K 0:45:03
2004 1 10 Laust Bengtsen M 0:33:58
2004 2 10 Jens Gydesen M Intersport 0:37:03
2004 3 10 Tim Jansen M 1. Flensburger LT 0:37:15
2004 1 21,1 Anette Hansen K Aabenraa Kommune 1:37:14
2004 2 21,1 Anne Svendsen K Mejdal GIK – Motion 1:39:11
2004 3 21,1 Merete Skjærbæk K Mejdal GIK – Motion 1:39:13
2004 1 21,1 Palle Rosen Madsen M AAIG atletik og tri 1:17:41
2004 2 21,1 Robert Andresen M AAIG atletik og tri 1:20:37
2004 3 21,1 Brian Schmidtke M Bov IF 1:21:19
2004 1 42,2 Marie Christensen K 3:44:14
2004 2 42,2 Jette Marquardt Larsen K 3:56:31
2004 3 42,2 Susanne Bruun K 4:00:35
2004 1 42,2 Finn Kaczmarek M Odense Triathlon Klub 2:43:51
2004 2 42,2 Bo Langhede M AAIG atletik og tri 3:03:50
2004 3 42,2 Ole Fogtmann M AAIG atletik og tri 3:05:25
År 2005
År Plac. Distance Navn Køn Klub/By/Team Resultat
2005 1 0,5 Louise Scheel K Rødekro if Motion 0:02:04
2005 2 0,5 Louise Aaskov K 0:02:05
2005 3 0,5 Emma Nyemann Andersen K Hjordkær Håndbold 0:02:17
2005 1 0,5 Frederik Bugslag M 0:01:52
2005 2 0,5 Søren Nyborg Pedersen M Familien Nyborg Pedersen 0:01:55
2005 3 0,5 Claus S. Q. Christensen M Team Skjold og Qvist 0:01:59
2005 1 4,1 Line H. V. Holck K 0:16:41
2005 2 4,1 Hanne Inez Wolff K Vidar Atletik 0:18:46
2005 3 4,1 Maja Ilsø K AAIG atletik og tri 0:19:02
2005 1 4,1 Jens Gydesen M Team Gydesen 0:14:54
2005 2 4,1 Klaus Kildemand M Flyvevåbnets Officer. 0:15:19
2005 3 4,1 Søren H. Mikkelsen M Hedenste Løsning LH 0:15:28
2005 1 10 Anita Carstensen K LG Niebüll – Süderlügum 0:40:03
2005 2 10 Rikke Balle Larsen K SINE 0:43:27
2005 3 10 Heinke Thomsen K 0:48:05
2005 1 10 Henrik Aalling M 0:36:32
2005 2 10 Troels Balmer Christensen M SNIK Atletik 0:37:40
2005 3 10 Jan Aaling M 0:38:01
2005 1 21,1 Jette Schultz K AAIG atletik og tri 1:40:53
2005 2 21,1 Hanne Christine Bertram K 1:41:30
2005 3 21,1 Anette Hansen K Aabenraa Kommune 1:42:33
2005 1 21,1 Andreas Petersen M Team Intersport 1:16:25
2005 2 21,1 Peter Nørby M Team Craft – Bose 1:19:00
2005 3 21,1 Palle Rosen Madsen M AAIG atletik og tri 1:20:50
2005 1 42,2 Jette Marquardt Larsen K 4:02:15
2005 2 42,2 Linda Morell K Vidar Motion 4:05:55
2005 3 42,2 Aviaaja Pregaard K Aabenraa Kommune 4:12:33
2005 1 42,2 Ronni Hansen M Sydbank 2:37:31
2005 2 42,2 Jørgen Simonsen M AAIG atletik og tri 2:54:20
2005 3 42,2 Thure Kjær M Teamfusion.dk 2:56:11
År 2006
År Plac. Distance Navn Køn Klub/By/Team Resultat
2006 1 0,5 Cecilie Bang K 0:02:17
2006 2 0,5 Ninna Ilsø K AAIG atletik og tri 0:02:18
2006 3 0,5 Katrine Ottesen K Sydbank 0:02:39
2006 1 0,5 Joachim ?? M Hedegaard 0:02:14
2006 2 0,5 Lasse H. Jensen M Sydbank 0:02:25
2006 3 0,5 Rune Stenderup Jørgensen M 0:02:28
2006 1 1,5 Louise Scheel K Rødekro if Motion 0:05:51
2006 2 1,5 Ditte Mikkelsen K 0:07:00
2006 3 1,5 Lea Haaning Rømer K Sydbank 0:07:02
2006 1 1,5 Claus S. Q. Christensen M Skjold og Qvist 0:05:47
2006 2 1,5 Patrick Dam M 0:06:02
2006 3 1,5 Lars Nyborg Pedersen M Stollig Gartneri 0:06:13
2006 1 4,3 Line Holk K Dangaard Telecom 0:17:56
2006 2 4,3 Louise Scheel K Rødekro if Motion 0:18:50
2006 3 4,3 Hanne Inez Wolff K Vidar Atletik 0:19:35
2006 1 4,3 Jens Gydesen M Intersport 0:14:58
2006 2 4,3 Aksel Larsen M 0:15:14
2006 3 4,3 Brian List Hansen M 0:15:17
2006 1 10 Anita Carstensen K LG Niebüll – Süderlügum 0:40:42
2006 2 10 Dorthe Fogtmann K AAIG atletik og tri 0:47:37
2006 3 10 Cecilie Würlitzer K Kjems Advokatfirma 0:48:18
2006 1 10 Andreas Petersen M Intersport 0:35:30
2006 2 10 Troels Balmer Christensen M SNIK Atletik 0:36:26
2006 3 10 Søren Hessellund Jensen M ABENA 0:37:55
2006 1 21,1 Lise Lund Knudsen K Atletica Horsens 1:38:57
2006 2 21,1 Hanne Christine Bertram K Kværs T UIF 1:40:13
2006 3 21,1 Mette Fallesen K Haderslev IF 1:41:05
2006 1 21,1 Ronni Hansen M Sydleasing 1:12:38
2006 2 21,1 Thorkild Abrahamsen M 1:24:09
2006 3 21,1 Ulrich Hansen M AAIG atletik og tri 1:24:43
2006 1 42,2 Henriette Jakobsen K Fusion Holstebro 3:13:58
2006 2 42,2 Birgitte Munch Nielsen K Løberen 3:36:52
2006 3 42,2 Conni Einfeldt K Kolding Motion 3:44:33
2006 1 42,2 Palle Rosen Madsen M AAIG atletik og tri 3:02:20
2006 2 42,2 Preben Mølgaard M Guderup Løbeklub 3:03:08
2006 3 42,2 Ib Stokkebye M Vamdrup Motion 3:03:40
År 2007
År Plac. Distance Navn Køn Klub/By/Team Resultat
2007 1 0,5 Victoria V. Andersen K Team Skive 0:02:29
2007 2 0,5 Celina Kulby K Bov IF 0:02:30
2007 3 0,5 Cecilie Marcimak K Rødekro if Motion 0:02:33
2007 1 0,5 Niels Aagaard Nielsen M Team Aagaard 0:02:19
2007 2 0,5 Thomas Eisner M Atletica Horsens 0:02:20
2007 3 0,5 Jonas Vesterlund M 0:02:26
2007 1 1,5 Nina Ilsø K AAIG atletik og tri 0:06:04
2007 2 1,5 Ditte Mikkelsen K Rødekro if Motion 0:06:41
2007 3 1,5 Charlotte S.Q. Christensen K Skjold og Qvist 0:06:42
2007 1 1,5 Alexander Salby M Team Salby 0:05:43
2007 2 1,5 Kristian Eisner M Atletica Horsens 0:05:45
2007 3 1,5 Jeppe Schack M 0:05:48
2007 1 4,3 Mette Møller-Kristensen K Bjerre Ejendomsadm. 0:17:07
2007 2 4,3 Louise Scheel K Rødekro if Motion 0:18:26
2007 3 4,3 Ranva Jensen K 0:19:19
2007 1 4,3 Christian Blank M Blank 0:15:53
2007 2 4,3 Ulrik Bjerre M Bjerre Ejendomsadm. 0:16:09
2007 3 4,3 Jeppe Ipsen M SINE 0:17:00
2007 1 10 Natalie Lassen K AAIG/Guldagers 0:42:50
2007 2 10 Line H. V. Holck K Vidar Motion 0:44:03
2007 3 10 Anita Carstensen K LG Niebüll – Süderlügum 0:44:24
2007 1 10 Henrik Aalling M 0:35:35
2007 2 10 Palle Rosen Madsen M AAIG atletik og tri 0:36:46
2007 3 10 Bo Eisner M Atletica Horsens 0:37:07
2007 1 21,1 Birgitte Jørgensen K 1:30:35
2007 2 21,1 Monika Schulze K 1:42:11
2007 3 21,1 Kristina Holmgaard K 1:42:31
2007 1 21,1 Claus Bugge Hansen M SINE 1:12:23
2007 2 21,1 Søren Kirketofte M Multiatleten/Adidas 1:15:47
2007 3 21,1 Brian Schmidt M Team Nb 1:16:41
2007 1 42,2 Lone Nicolaisen K Haderslev IF 3:38:06
2007 2 42,2 Kirsten Toft Nielsen K AAIG/Bjergladies 3:48:38
2007 3 42,2 Dorrit Hørlyck K Århus 1900 3:51:27
2007 1 42,2 Ronni Hansen M Sydleasing/Adidas 2:41:10
2007 2 42,2 Peter Nørby M OTK 2:58:44
2007 3 42,2 Henrik Jørgensen M Team Coastzone 3:04:21
År 2008
År Plac. Distance Navn Køn Klub/By/Team Resultat
2008 1 0,5 Anne Sofie Hedegaard K 0:02:29
2008 2 0,5 Mie Mikkelsen K 0:02:29
2008 3 0,5 Mille Fabricius K Not so fast :) 0:02:33
2008 1 0,5 Jonas Vesterlund M 0:02:09
2008 2 0,5 Oliver Salby M Hjelmrode Fritidshjem 0:02:21
2008 3 0,5 Malte M Team Stenderup 0:02:21
2008 1 1,5 Nina Ilsø K AAIG atletik, tri og motion 0:06:25
2008 2 1,5 Ditte Mikkelsen K Rødekro if Motion 0:06:47
2008 3 1,5 Amalie A. Frihagen K Abena 0:06:48
2008 1 1,5 Alexander Salby M Hjelmrode Fritidshjem 0:05:38
2008 2 1,5 Philip Hansen M Rødekro if Motion 0:05:53
2008 3 1,5 Jeppe Schack M 0:05:56
2008 1 4,3 Vicki Bjerre K Bjerre Ejendomsadm. 0:17:36
2008 2 4,3 Louise Scheel K Rødekro if Motion 0:19:07
2008 3 4,3 Nicoline N Sillesen K 0:19:24
2008 1 4,3 Jens Jakob Andersen M WWW.LOEBESKOEN.DK 0:15:43
2008 2 4,3 Nicolaj Leimand M Sportsefterskolen SINE 0:15:51
2008 3 4,3 Jesper Lycke M AAIG 0:16:26
2008 1 10 Natalie Lassen K AAIG 0:42:26
2008 2 10 Mette Riis Sørensen K Haderslev IF 0:45:56
2008 3 10 Dorte Lybecker Bruun K TEAM FIT 4 RUN 0:46:52
2008 1 10 Espen Ravn M AAIG 0:36:30
2008 2 10 Henrik Aalling M Hvidovre Atletik 0:36:35
2008 3 10 Søren H. Jensen M Sydbank 0:37:58
2008 1 21,1 Karen Paysen K TSV Langenhorn 1:25:46
2008 2 21,1 Mette Naomi Østerballe K Århus 1900 1:33:50
2008 3 21,1 Dorthe Fogtmann K Aabenraa Kommune/Bjegladies 1:42:55
2008 1 21,1 Ronni Hansen M Sydbank/Sydleasing 1:12:39
2008 2 21,1 Jesper Jakobsen M Aabenraa Kommune 1:21:42
2008 3 21,1 Willi Petersen M Aabenraa Kommune 1:23:03
2008 1 42,2 Mette Fallesen K Bjergladies/AAIG atletik, tri og motion 3:15:53
2008 2 42,2 Henriette Jakobsen K FUSION Holstebro 3:16:55
2008 3 42,2 Birgitte Munch Nielsen K Klub 100/Løberen 3:39:59
2008 1 42,2 Jiri Vlcek M Prometal Slavicin 2:49:53
2008 2 42,2 Palle Rosen Madsen M AAIG atletik, tri og motion 3:00:49
2008 3 42,2 Michael Hein M Kolding Motion 3:05:13
År 2009
År Plac. Distance Navn Køn Klub/By/Team Resultat
2009 1 0,5 Jean-Luc Griessbach K Abena 2:14:00
2009 2 0,5 Alberte Stadsholt K 2:28:00
2009 3 0,5 Lea Midtgård K 2:38:00
2009 1 0,5 Oliver Salby M AAIG Youngster Team 2:10:00
2009 2 0,5 Andreas Sandager M Erik Petersen A/S 2:13:00
2009 3 0,5 Casper Jakobsen M 2:23:00
2009 1 1,5 Nina Ilsø K AAIG Aabenraa 6:13:00
2009 2 1,5 Victoria Andersen K SKIVE AM 6:42:00
2009 3 1,5 Mette Nyborg Pedersen K Stollig gartneri 6:42:00
2009 1 1,5 Morten Adolphsen M 5:59:00
2009 2 1,5 Mads Sørensen M 6:01:00
2009 3 1,5 Joachim Hedegaard M 6:06:00
2009 1 4,3 Nathalie Lassen K Nyeman’s 16:52:00
2009 2 4,3 Vicki Bjerre K 17:42:00
2009 3 4,3 Rikke Ilsøe De Graaf K 19:15:00
2009 1 4,3 Niels Bo Wilhelmsen M 15:41:00
2009 2 4,3 Jens Møller M Tempo 16:47:00
2009 3 4,3 Jacob Krabbe M Eckersberg Friskole 17:44:00
2009 1 10 Dorthea Jørgensen K Fit4run.dk 45:28:00
2009 2 10 Bodil Nielsen K Aabenraa Kommune 46:14:00
2009 3 10 Nina Thøgersen K SKIVE AM 47:19:00
2009 1 10 Tyge Rasmussen M Team Helletshave 36:05:00
2009 2 10 Christoffer Brusen Barsøe M Rødekro IF 36:23:00
2009 3 10 Hans R. Jensen M KOHBERG 36:45:00
2009 1 21,1 Kirsten Engsig K To korte og en lang 1:33:25
2009 2 21,1 Marlene Andersen K To korte og en lang 1:33:25
2009 3 21,1 Annemette Valant K 1:37:31
2009 1 21,1 Ronni Hansen M Sydbank 1:12:41
2009 2 21,1 Hans Mårtensen M 1:15:23
2009 3 21,1 Esben Kaczmarek M 1:16:01
2009 1 42,2 Henriette Jakobsen K FUSION Holstebro 3:14:38
2009 2 42,2 Liselotte Kristoffersen K 3:22:58
2009 3 42,2 Dorrit Hørlyck K 3:39:07
2009 1 42,2 Finn Kaczmarek M Musklerogled.dk-Craft 2:41:20
2009 2 42,2 Søren Søby Jørgensen M Team Intersport / AAIG 2:59:48
2009 3 42,2 Lars Merrald M Hvalsø Løbeklub 3:01:56
År 2010
År Plac. Distance Navn Køn Klub/By/Team Resultat

2010

1

1,5

Anne Sofie Hedegaard

K

6:37:00

2010 2 1,5 Emma Hamann K 6:40:00
2010 3 1,5 Karoline Haugaard K FDDB Hjelmrode fritidshjem 6:47:00
2010 1 1,5 Jens Danielsen M Rødekro IF 5:43:00
2010 2 1,5 Oliver Salby M AAIG Aabenraa 5:55:00
2010 3 1,5 Oliver Hamann M 6:11:00

2010

1

4,3

Vicki Bjerre

K

17:42:00

2010 2 4,3 Rikke Ilsøe De Graaf K 17:57:00
2010 3 4,3 Mette Desler K Sydbank 18:49:00
2010 1 4,3 Christoffer Barsøe M Sportsefterskolen SINE 14:58:00
2010 2 4,3 Sune Fedders Christensen M FDDB AGF 17:00:00
2010 3 4,3 Mads Dyrby M Sportsefterskolen SINE 17:10:00

2010

1

10

Natalie Lassen

K

AAIG Aabenraa

43:17:00

2010 2 10 Mette Nymark K AGF/ADIDAS 45:26:00
2010 3 10 Sanne Schrøder K 45:47:00
2010 1 10 Andreas Petz M 34:48:00
2010 2 10 Karsten Laursen M AA.I.G Atletik og Triathlon 38:03:00
2010 3 10 Jonas Christensen M gig løb og motion gråsten 38:37:00

2010

1

21,1

Vibeke Hansen

K

SNIK

1:28:17

2010 2 21,1 Joan Bach K SNIK 1:35:44
2010 3 21,1 Lone Nicolaisen K Haderslev I.F. 1:37:19
2010 1 21,1 Ronni Hansen M Sydbank 1:18:46
2010 2 21,1 Kheradmand Heidari M 1:21:07
2010 3 21,1 Kristoffer Trige-Jensen M 1:21:12

2010

1

42,2

Mette Fallsen

K

AAIG Aabenraa/Bjergladies

3:17:22

2010 2 42,2 Liselotte Kristoffersen K Dansk Supermarked 3:26:20
2010 3 42,2 Marianne Schøler Nielsen K Aabenraa Kommune/Rødekro IF Motion/Bjergladies 3:29:49
2010 1 42,2 Finn Kaczmarek M NHU / 2xV 2:42:49
2010 2 42,2 Kasper Birkegaard Pedersen M SGI 3:01:48
2010 3 42,2 Palle Rosen Madsen M AAIG Aabenraa 3:03:35
År 2011
År Plac. Distance Navn Køn Klub/By/Team Resultat
2011 1 1,5 Natasja Ryborg K Team Ryborg 6:44:00
2011 2 1,5 Freja G. Grünbaum K 6:59:00
2011 3 1,5 Cathrine Schmidt Jepsen K 7:15:00
2011 1 1,5 Jeppe Paulsen M 5:33:00
2011 2 1,5 Oliver Salby M AAIG Youngster Team 5:47:00
2011 3 1,5 Toke Ebbesen M Sundeved Efterskole 5:55:00
2011 1 4,3 Emma Engel Nielsen K SINE 17:33:00
2011 2 4,3 Nicoline Sillesen K SINE 18:18:00
2011 3 4,3 Julie Søllingvraa K RIF 19:24:00
2011 1 4,3 Timmy Nicolaisen Nielsen M SINE 15:04:00
2011 2 4,3 Julius Grønning M SINE 15:34:00
2011 3 4,3 Kristian Rosen Madsen M AAIG Aabenraa 15:44:00
2011 1 10 Helle Roager Jensen K 44:38:00
2011 2 10 Sanne Schrøder K 44:50:00
2011 3 10 Mette Nymark K Mindit 45:44:00
2011 1 10 Jesper Nielsen M Sundeved Efterskole 37:17:00
2011 2 10 Kasper Black Beck M SOSU SYD/Rødekro IF Motion 37:29:00
2011 3 10 Jesper Jacobsen M Aaig – Aabenraa 37:50:00
2011 1 21,1 Trine Jepsen K Bov IF 1:37:46
2011 2 21,1 Anne Ostenfeld K 1:39:02
2011 3 21,1 Carol Rasmussen K HMTBK/Greve Trim 1:39:16
2011 1 21,1 Jacob Bang Korsholm M Athletica Horsens 1:16:47
2011 2 21,1 John Iversen M Rødekro motion 1:19:51
2011 3 21,1 Simon Larsen M LØBEREN 1:24:38
2011 1 42,2 Mette Fallesen K AAIG Aabenraa/Bjergladies 3:16:00
2011 2 42,2 Teresa Wendelboe Petersen K 3:22:03
2011 3 42,2 Line Agergaard K Rødekro-If Motion 3:29:21
2011 1 42,2 Ebbe Primdahl M Sparta 2:56:57
2011 2 42,2 Per Buchhave M 3:01:52
2011 3 42,2 Carsten Frandsen M Kohberg / Rødekro-IF Motion 3:09:41
År 2012
År Plac. Distance Navn Køn Klub/By/Team Resultat
2012 1 0,5 Emma S. Hønholt K 33:09:00
2012 1 0,5 Rasmus Thy M 23:53:12
2012 1 1,5 Natasja Ryborg K Team Ryborg 6:25:00
2012 2 1,5 Cathrine Schmidt Jepsen K 6:54:00
2012 3 1,5 Emma Jensen K 7:00:00
2012 1 1,5 Jeppe Paulsen M 5:18:00
2012 2 1,5 Oliver Salby M AAIG Youngster Team 5:25:00
2012 3 1,5 Victor Thomsen M Sydbank 5:36:00
2012 1 4,3 Rikke Ilsøe De Graaf K 19:22:00
2012 2 4,3 Rikke Beck Abramsen K 20:19:00
2012 3 4,3 Natallia Sahari K 20:22:00
2012 1 4,3 Kristian Rosen Madsen M AAIG Aabenraa 15:25:00
2012 2 4,3 Alexander Salby M AAIG Youngster Team 15:26:00
2012 3 4,3 Henrik Andresen M Rødekro-IF Motion 16:33:00
2012 1 10 Betina Detlefsen K Rødekro-IF Motion 43:19:00
2012 2 10 Nathalie Lassen K 44:27:00
2012 3 10 Sanne Schrøder K 46:45:00
2012 1 10 Bastian Bue Lehner M AAIG 35:07:00
2012 2 10 Kasper Mikkelsen M 38:39:00
2012 3 10 Brian Otto M GIG – Løb og Motion 39:16:00
2012 1 21,1 Carol Rasmussen K Karlslunde Tri / Greve Trim 1:34:04
2012 2 21,1 Marianne Schøler Nielsen K Aabenraa Kommune/Rødekro IF Motion 1:35:57
2012 3 21,1 Caroline Grønne Wigdal K 1:40:27
2012 1 21,1 Kenneth Vestesen M Multiatleterne 1:20:31
2012 2 21,1 Per Rasmussen M 1:24:28
2012 3 21,1 John Iversen M Rødekro motion 1:24:59
2012 1 42,2 Maibritt Skovgaard K Føtex 3:30:39
2012 2 42,2 Line Agergaard K Rødekro-If Motion 3:33:57
2012 3 42,2 Kristina Madsen K Føtex 3:48:58
2012 1 42,2 Henrik Simonsen M Team NB/Løbexperten 2:47:28
2012 2 42,2 Carsten Eriksen M GRENÅMOTIONSLØBEKLUB/SPORTIGAN GRENÅ 2:54:31
2012 3 42,2 Simon Grimstrup M Team Topas Travel 2:57:45
År 2013
År Placering Distance Navn Køn Klub/By/Team Resultat
2013 1 1,5 Anne Sofie Bech Michelsen K 0:07:04
2013 2 1,5 Malene Nissen K Landbo Syd 0:07:18
2013 3 1,5 Mia Huess K Abena 0:07:23
2013 1 1,5 Victor Thomsen M Rødekro if Motion 0:05:38
2013 2 1,5 Anders Bisgaard M Rødekro if Motion /Nordea 0:05:43
2013 3 1,5 Kevin Salby M AAIG Aabenraa 0:05:54
2013 1 5 Julie Søllingvraa K BASF AS 0:23:17
2013 2 5 Bettina Asmussen K Vidar/AR-Als 0:23:41
2013 3 5 Nanna Louise Waller K 0:23:50
2013 1 5 Alexander Salby M AAIG Youngster Team 0:17:42
2013 2 5 Kasper Mikkelsen M Rødekro if Motion 0:18:40
2013 3 5 Mogens Petersen M Abena 0:19:04
2013 1 10 Carol Rasmussen K Karlslunde Tri/Greve Trim 0:41:55
2013 2 10 Fie Sønderby K 0:42:01
2013 3 10 Jeanett Søndergaard K Aabenraa Kommune 0:43:19
2013 1 10 Jonas Christensen M GIG – Løb og Motion 0:35:04
2013 2 10 Bastian Bue Lehner M 0:35:42
2013 3 10 Henrik Lau M Odense Atletik 0:35:54
2013 1 21,1 Helle Roager Jensen K Haderslev IF 1:30:11
2013 2 21,1 Marianne Schøler Nielsen K Aabenraa Kommune/Rødekro Tri 1:33:21
2013 3 21,1 Birgitte Nicoline Petersen K DS-SM Personaleforening 1:35:59
2013 1 21,1 Jesper Meins M Sportigan Rødekro 1:17:05
2013 2 21,1 John Iversen M Rødekro if Motion 1:20:31
2013 3 21,1 Per Rasmussen M VUC 1:22:21
2013 1 42,2 Susanne Stamhus K AMOK 3:30:15
2013 2 42,2 Mette Fallesen K AAIG/ Klub Bjergmarathon 3:31:16
2013 3 42,2 Lone Nicolaisen K AAIG/ Klub Bjergmarathon 3:31:17
2013 1 42,2 Martin Møller Johansen M Kolding Motion 2:58:42
2013 2 42,2 Esben B. Petersen M Sønderborg Ninja Klub 3:03:20
2013 3 42,2 Peter Madsen M 3:04:56

 



Deltagere der har været med alle år fra starten
Se dem her

Løbsrekorder på de DAF opmålte ruter
se dem her 

Statistik for tidligere år og meget andet godt kan ses på
Ove Schneider´s løbeside